O WEBU

LOGO 4_FAVICONŽít v dnešní době je opravdu extrémně zajímavé. (*) Technologie úplně přestavěly základy toho, jak funguje lidská společnost. Otevřely dveře do světů o kterých jsme ještě před několika desítkami let neměli tušení a zároveň neustále podkopávají základy toho, co jsme si ještě před nedávnem o světě mysleli.

Může být dost frustrující vyznat se v dnešním světě sám za sebe, mnohem větší výzva je když jste rodina.

Věcí, které jsou jinak, než v době kdy jsme vyrůstali jsou tisíce, ale hlavně jsou jiné každých pět let. A přesto je plno fenoménů, které zůstávají statické a nestíhají tempo růstu informací, tempo digitálního světa.

Můžeme splývat v proudu, protože „ono to stejně vždycky nějak dopadne“, nebo aktivně zkoumat, hledat. Můžeme si povídat o „mimískách“ nebo diskutovat, jak dnešní doba může měnit vývoj našich dětí, hledat způsoby jak je lépe učit, jak skrz ně nahlížet měnící se svět.

Jsou tři hlavní okruhy, které se tu budou probírat.

  • Vzdělávání. To domácí, to školní, všechno, co bychom měli vědět o škole dneška.
  • Zdraví. Ve velkých tématech, které se týkají zdraví mých dětí mám tendenci hledat ty správné odpovědi a vyzobávat je z tun balastu. JE snadné uvěřit prvnímu textu o přínosech sody bikarbony, ale jaká je pravda?
  • Technologie, věda, informace – jak nás ovlivňují nejnovější technologie a jak se vyvíjí věda v oblasti funkce našeho mozku? Jsou internety a tablety cestou k inteligenci nebo digitální demenci? A co se nedá vygůglovat?

Rodina 2.0 přináší pohled na zajímavé a inspirativní rodiče, odborníky, názory a snaží se proškrábat pod povrch digitálně analogového světa, kterým jsme obklopeni.

 Kdo za tím stoji?

profilfoto-dufajsJan Dufek – režisér, který se dlouho pohybuje ve světě médií, videa a zvuku, hledá cesty, jak sdělovat příběhy, filtrovat informace a předávat je dál. Autor dokumentů, reklam a mnoha článků. Otec dvou dětí. Více tady: www.jandufek.cz

 

..a samozřejmě řada dalších, kteří svou činností a pomocí přispěli ke vzniku a dál přispívají k provozu webu. Velký dík patří Janu Kačerovi (WP support, podpora při natáčení), Miloši Pomahačovi (technická podpora), firma Dílna Organic Net, Jiří Schneider, Jitka Dufková a mnoho dalších.

Kontakt:

Všechny přání, poznámky, nápady a inspirace posílejte na adresu: lednice {z@vináč} rodina20.cz